III Niedziela Adwentu – 13.12.2020

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu – 13.12.2020 r.

 

 

 

1.     Przeżywamy dziś III niedzielę Adwentu nazywaną niedzielą Gaudete czyli „Radujcie się” z bliskiego już przyjścia Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Niech stanie się ona udziałem naszych rodzin. Pamiętajmy o nich rozpoczynając dziś kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

 

2.     Czuwajmy razem z Maryją na Mszach Św. roratnich, które odprawiamy dla: dorosłych od poniedziałku do soboty – rano o g. 6.00 w kościele, a dla dzieciw poniedziałki, środy i piątki– po południu o godz. 17.00 również w kościele.

 

3.     Grudzień w naszej ojczyźnie jest także miesiącem bolesnych wspomnień. 16 grudnia 1970 roku dokonano masakry robotników na Wybrzeżu.Szczególną datą w pamięci narodu i Kościoła jest 13 grudnia 1981 r. kiedy wprowadzono stan wojenny. 16 grudnia tegoż samego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach tamtych dni.

 

4.     Już dziś podajemy do wiadomości Drogim Parafianom, że w tym roku, ze względu na ograniczoną ilość wiernych w naszym kościele, będziemy odprawiać dwie PASTERKI:jedną o godz. 22:00 i drugą tradycyjnie o godz. 24:00.

 

5.     Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa, nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska tzw. kolęda w domach naszych parafian. Ale w to miejsce chcemy, jako Wasi duszpasterze, spotkać się z Wami w kościele i już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy mniejsze grupy, np. mieszkańców wyznaczonej ulicy, czy bloku. Po Nowym Roku rozpoczniemy nasze wspólne spotkania na mszy św. wieczornej i wspólnym kolędowaniu. Będziemy działali trochę inaczej– na ile można –ale budując wspólnotę żywego Kościoła.

 

6.     We wtorek 15.12.2020 o godz. 19:30 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców na katechezę, która będzie prowadzona przez facebook parafialny. wzorem ubiegłego miesiąca.

 

7.     Przed Mszą Świętą w niedzielę o godz. 11:00 oraz w poniedziałek, środę i piątek przed Mszą Świętą o godz. 17:00 w zakrystii można zakupić książeczki pierwszokomunijne, które podczas wszystkich Mszy dla dzieci będziemy święcić.  Koszt książeczki 20 zł. 

 

8.      Dziękujemy za ofiary dziś złożone na tacę gospodarczą, które będą przeznaczone na spłacenie długów za remont naszej wieży kościelnej. „Bóg zapłać za Waszą ofiarność i zrozumienie.

 

9.     Przy wyjściu z kościoła po Mszy Św. można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne. W ciągu tygodnia opłatki można zakupić w kancelarii parafialnej w dniach i godzinach urzędowania.

 

 

10.           Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy jeszcze przed świętami. Prosimy zgłaszać w najbliższym tygodniu w kancelarii lub telefonicznie tych chorych, których nie odwiedzamy w I piątki miesiąca.

 

11.           Informujemy, że przez cały adwent rano nowennę we wtorki do św. Antoniego i w środy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiamy zaraz po roratach.

 

12.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”,  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” i czasopismo „Miłujcie się”.

 

13.           W ostatnim tygodniu zmarli  nasi  parafianie: + Przemysław Król z ul. Prądzyńskiego i + Ewa Gotowa  z ul. Traugutta. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”