IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.

 

 

1.    IV Niedziela Adwentua w czwartek Wigilia Bożego Narodzenianajwspanialszy dla wszystkich dzień i wieczór. Zadbajmy o tradycyjną oprawę Wigilii. Nie zaniedbujmy żadnego z tak czcigodnych zwyczajów i obrzędów wieczerzy wigilijnej.

2.    W tym tygodniu jeszcze przez trzy dni zapraszamy na roraty dorosłych rano o g. 6.00 w kościele, a dzieci w poniedziałek po południu o godz. 17.00 również w kościele. W dzień wigilii (czwartek) nie ma rorat. Msze św. w czwartek będą tylko rano o godz. 7:00 i 8:00. Okazja do spowiedzi św. 15 minut przed każdą mszą św. i dodatkowo w czwartek do godz. 10:00.

3.    W tym roku zgodnie z zapowiedzią będą odprawione 2 pasterki. Pierwsza o godz. 22:00 i druga tradycyjnie o północy w intencji wszystkich PARAFIAN. Msze św. w Dzień Bożego Narodzenia będą o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 12:30 i 19:00. Wcześniej o godz. 23:30 nasz zespół młodzieżowy „Angelus” zaprasza na modlitewne czuwanie. Po Pasterce tradycyjne już łamanie się opłatkiem.

4.    W sobotę II dzień Świąt Bożego NarodzeniaUroczystość Św. Szczepana – diakona i męczennika. Porządek Mszy św. NIEDZIELNY. Jak co roku, ofiary w tym dniu zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wydział Teologiczny U A M w Poznaniu i Szkoły Katolickie.

5.    W tym tygodniu ukaże się świąteczny nr naszej gazety parafialnej, w której będzie m. in. plan spotkań z rodzinami naszej parafii w kościele na mszy św. wieczornej o godz. 18:30 w ramach wizyty duszpasterskiej tzw. „kolędy”. Porządek tych spotkań w kościele będzie też na stronie internetowej parafii. Zachęcając do lektury dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku „Bóg zapłać”.

6.    Przy wyjściu z kościoła po Mszy Św. można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne. W ciągu tygodnia opłatki można zakupić w kancelarii parafialnej w dniach i godzinach urzędowania. W dzień wigilii opłatki będą do nabycia w zakrystii do godz. 10:00.

7.    Dziękujemy za ofiary złożone na tacę gospodarczą w ubiegłą niedzielę.  Zebraliśmy: 3 tys. 392 zł. 41 gr. Dziękujemy również tym, którzy wpłacili ofiary na nasze konto parafialne – „Bóg zapłać”.

8.    Zachęcamy do nabywania świątecznej prasy religijnej: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.  i „Przewodnik Katolicki” w cenie 10 zł., w których jest wiele  bardzo ciekawych artykułów.

9.    Zwracamy się z wielką prośbą, szczególnie do mężczyzn o pomoc w postawieniu choinek i szopki na święta. W najbliższy poniedziałek – 21.12.b.r. będą przywiezione choinki i wieczorem po mszy św. ok. 19:30 będziemy stawiać w kościele. Im więcej zgłosi się chętnych, tym szybciej uda nam się zakończyć strojenie.

10.          W gablocie na zewnątrz kościoła jest wywieszony plakat pt. ŚWIĘTA Z TELEWIZYJNĄ JEDYNKĄ. Można się zaznajomić z programem transmisji mszy św. i innych nabożeństw. Na naszej parafialnej stronie FACEBOOKA będą transmitowane msze św.: obydwie pasterki (22:00 i 24:00) oraz w święta i w każdą niedzielę o godz. 11:00 i 19:00.

 

11.          W ostatnim czasie zmarli  nasze  parafianki: + Marianna Sroka  z ul. Wybickiego i + Aleksandra Jezierska  z ul. Hetmańskiej. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”