II Niedziela po Bożym N. – 03.01.2021

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela po Bożym N. – 03.01.2021r.

 

 

 

1.     W najbliższą środę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli”. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na misje katolickie.

 

2.     Również w środę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 12:30, w czasie której będziemy się modlić w intencji Czcigodnego Solenizanta – Ks. Lucjana z okazji Imienin.

 

3.     Dziś I Niedziela miesiąca. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

4.     W przyszła niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. W kościele w Polsce zachowujemy tradycyjnie śpiew kolęd i wystrój świąteczny do 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego.

 

5.     Również w przyszłą niedzielę o godz. 12:30 odprawimy Mszę Św. w intencji wszystkich dzieci ochrzczonych w 2020 r. oraz w intencji ich rodziców i chrzestnych.

 

6.     W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii – m.in. na spłacenie długów za remont wieży. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy nas wspierają duchowo i materialnie odnośnie tych ostatnich wydarzeń związanych z biciem naszych dzwonów.

 

7.     Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Przewodnik Katolicki” i czasopismo „Miłujcie się”. Jest jeszcze świąteczny nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku.

 

8.     W ostatnim tygodniu zmarli  nasi  parafianie: + Rozalia Sobczak z ul. Kosińskiego i + Zenon Chrzanowski  z ul. Chłapowskiego. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”