XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2019

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2019 r.

 

 

1.     To już prawie połowa naszego wakacyjnego odpoczynku. Wielu z nas już po urlopie, inni się do niego przygotowują. Pamiętajmy, że czas ten dany jest przez Stwórcę nie tylko nam, ale i też naszym bliźnim. Chrystus żąda od nas, abyśmy sami odpoczywając, pomogli odpocząć innym.

2.     Czas letni to okres intensywnej pracy rolników przy zbiorze plonów. W imię po chrześcijańsku pojętej solidarności wspomnijmy przed Panem we wdzięcznej modlitwie tych, którzy „żywią i bronią”. Śpieszmy im z wieloraką pomocą, okażmy rolnikom polskim więcej serca i zrozumienia.

3.     Zbliża się miesiąc sierpień – cała katolicka Polska podejmuje zobowiązanie po abstynencji od napojów alkoholowych. Włączmy się i my w ten wielki trud i wysiłek Kościoła w walce o trzeźwość polskiego narodu. Jest to również miesiąc wspomnienia tylu narodowych spraw, przeżyć, przede wszystkim      1 sierpnia – wspominamy już 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dobremu Bogu polecamy tych, którzy swoje życie oddali za nas i Ojczyznę.

4.     W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

·        W I czwartek na Mszy Św. o godz. 18:30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45.

·        W I piątekMsza Św.o godz. 8:00 i 18:30 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. SPOWIEDŹ dla wszystkich, także dla dzieci podczas Mszy Św. porannych i wieczornej.

·        W I sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8:00. Po Mszy Św. nabożeństwo Maryjne.

5.     1 sierpnia (w czwartek) od godz. 12:00 do 2 sierpnia godz. 24:00 we wszystkich kościołach parafialnych można dostąpić dla siebie lub dla zmarłego jeden raz odpustu zupełnego „Porcjunkuli” – za pobożne nawiedzenie tegoż kościoła z równoczesnym zmówieniem modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Należy zarazem zachować pozostałe warunki odpustu zupełnego: spowiedź, Komunia Św. i modlitwa wg intencji Ojca Św. oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

6.     Przypominamy, że kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu jest czynna w środy i piątki w godz. 10:00 – 12:00 i od 16:00 – 17:30.

7.     W związku z wyjazdami księży na urlopy prosimy wiernych, którzy chcą skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi św.) w ciągu tygodnia jak też i w niedzielę, by uczynili to 15 minut przed Mszą św.

8.     Zapraszamy do nabywania prasy religijnej:„Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” oraz naszego wakacyjnego numeru gazetki parafialnej.

9.     Wszystkim korzystającym z odpoczynku na terenie naszej parafii i w okolicy życzymy udanego urlopu i sprzyjającej pogody. Zapraszamy do udziału w niedzielnej mszy św., a drogich parafian prosimy o życzliwość i uprzejmość.

10.           W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie:+ Tomasz Adamski z ul. Chłapowskiego; i + Danuta Janaszewska z ul. Rolnej. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”