XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019 r.

 

 

1.     Serdecznie witamy wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii i życzymy dobrego wypoczynku.

 

2.     We wtorek – 13 sierpnia wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski z procesją po Mszy Św. wieczornej.

 

3.     W czwartek15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.Msze św. w naszej świątyni – jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Św. odbędzie się poświęcenie zboża, ziół i owoców. W tym dniu mamy obowiązek we Mszy Św. uczestniczyć. Będą też po mszach św. zbierane ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

 

4.     W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: w środę Św. Maksymiliana Marii Kolbego kapłana i męcz.; w sobotęWsp. Św. Jacka, kapłanaktóry jest Patronem naszego ks. Kapelana Jacka Krzekotowskiego. Czcigodny Solenizant odprawi Mszę Św. Imieninowo-Urodzinową w Sobotę  wieczorem o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

5.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na rzecz materialnych potrzeb parafii. Również dzisiaj po mszach św. są zbierane ofiary do skarbony (zielonej) ustawionej w głównym wyjściu z kościoła na KUL, WT UAM i szkoły katolickie. „Bóg zapłać” za zrozumienie i ofiarność.

 

6.     Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”, czasopismo „Któż jak Bóg” i „Miłujcie się”oraz  wakacyjnego nr naszej gazetki parafialnej.