II Niedziela Narodzenia P. – 05.01.2020

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Narodzenia P. – 05.01.2020 r.

 

 

 

⦁    Jutro obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli”. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na misje katolickie. U młodzieży ministranckiej po mszy św. będzie można nabywać poświęconą kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zorganizowanie zimowego wypoczynku w ferie.
⦁    Zapraszamy jutro na Mszę Św. o godz. 12:30, w czasie której będziemy się modlić w intencji Czcigodnego Solenizanta – Ks. Lucjana z okazji Imienin.
⦁    Dzisiaj w salce obok kancelarii pełnią dyżur Panie z Koła Przyjaciół Radia Maryja.
⦁    Dziś I Niedziela miesiąca. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.
⦁    Katechetów uczących w szkołach z terenu naszej parafii prosimy na spotkanie opłatkowe dzisiaj o g. 17:00 do Sali Portretowej.
⦁    W sobotę – 11 stycznia podczas Mszy św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o beatyfikację O. Pawła Smolikowskiego CR – w ramach Nowenny. Są przygotowane obrazki z modlitwą o beatyfikację, które można nabyć pod obrazem O. Pawła i modlić się każdego dnia w swoich modlitwach prywatnych.
⦁    Spotkanie opłatkowe dla Seniorów Ministrantów będzie 11 stycznia (tj. w sobotę) po mszy św. o godz. 18:30 w Sali Portretowej.
⦁    W przyszła niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. W kościele w Polsce zachowujemy tradycyjnie śpiew kolęd i wystrój świąteczny do 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego.
⦁    Również w przyszłą niedzielę o godz. 12:30 odprawimy Mszę Św. w intencji wszystkich dzieci ochrzczonych w 2019 r. oraz w intencji ich rodziców i chrzestnych.
⦁    W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 12:30, w czasie której wystąpi nasz chór parafialny i razem będziemy chwalić Jezusa Nowonarodzonego pięknymi kolędami. Po zakończeniu mszy św. będzie spotkanie opłatkowe dla chóru w Sali Portretowej. Serdecznie zapraszamy!!!
⦁    Zapraszamy na spotkanie opłatkowe LSO oraz Scholę „Załoga Pana Boga” w najbliższą niedzielę 12.01. o godz. 16:00 do Sali Świetlicowej.
⦁    Jutro będziemy gościć Studentów Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, którzy chcą podzielić się  spostrzeżeniami z pracy misyjnej w Boliwii. W ubiegłym roku kwestowali w maju w naszej parafii na wyjazd, a teraz chcą się podzielić wrażeniami z pracy na misjach.
⦁    Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Kapłani przychodzą do naszych domów z modlitwą i błogosławieństwem. Porządek kolędy taki, jaki został podany w gazetce parafialnej i na stronie internetowej parafii oraz w gablotach. Rozpoczęcie od poniedziałku do piątku o g. 17:00, a w soboty – od g. 15:00.
⦁    7 stycznia br. - we wtorek o godz. 17:00 w Schronie Kultury "Europa" organizowany jest Wieczór Kolęd Polskich, na który wszystkich Parafian zapraszają organizatorzy. Chcą także przekazać - tego dnia - dobrą informację. Na Rolnej 24 - w Schronie Kultury "Europa" będzie organizowany Klub Seniora w ramach projektu "Schron III wieku". jest to inicjatywa skierowana do wszystkich wcześniej urodzonych mieszkańców Wildy. Podczas koncertu powiemy o niej parę słów i zaprosimy chętnych do włączenia się w jej realizację.
⦁    Rada Osiedla Wilda serdecznie zaprasza wildeckich seniorów na coroczne spotkanie noworoczne w dniu 11 stycznia 2020 r. o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Traugutta.
⦁    W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii, na spłacenie długów za remont wieży i na ogrzewanie.
⦁    Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”, dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki oraz czasopismo „Miłujcie się”.
⦁    W ostatnim czasie zmarli  nasi  parafianie: + Bogdan Henkel  z ul. Fabrycznej;    + Mariusz Mocny  z ul. Chłapowskiego i + Małgorzata Pyszczorska  z ul. Rolnej. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek...".