Duszpasterze

 

Od początku powstania parafii pracują w niej księża ze Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego. 

 

 

 

 

Ks. Maciej Sasiak C.R.

Proboszcz parafii i przełożony Domu Zakonnego

 

 


 

 

Ks. Jacek Krzekotowski C.R.

Kapelan szpitala im. św. Jana Pawła II

 

Ojciec Jacek Krzekotowski, pochodzi z Poznania. Święcenia kapłańskie przyjął w Krakowie 28 kwietnia 1984 roku (w tym roku więc świętował 30 rocznicę swoich święceń). Zaraz po nich został posłany d sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach. Kolejnymi parafiami, w których pracował była Kościerzyna, Złocieniec, Kraków, Warszawa. Ostatnie lata spędził w Krakowie posługując jako kapelan szpitala im. świętego Jana Pawła II (w tym szpitalu dwukrotnie hospitalizowana była św. Faustyna Kowalska). Od 1 września posługuje w szpitalu im. świętego Jana Pawła II, tyle że w Poznaniu.

Szczególnie ceni sobie biblijne zdanie, że „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”.

Lubi czytać książki i oglądać filmy, które traktują o rzeczach ostatecznych człowieka (śmierć i życie wieczne).

 

 

Ks. Marek Strzyżyński C.R.

Kapelan szpitala im. Św. Jana Pawła II

 

Ojciec Marek Strzyżyński CR, urodził się w Poznaniu i tutaj spędził swoje dzieciństwo i młodość. Po maturze wstąpił do zgromadzenia zmartwychwstańców i 27 maja 1988 roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako kapłan posługiwał w Krakowie, na Ukrainie, w Stryszawie, Warszawie, Radziwiłłowie Mazowieckim, w Mocarzewie a teraz został skierowany do pracy jako kapelan szpitala im. św. Jana Pawła Drugiego.

Jego ulubiony epizod biblijny zapisany został (a jakże) przez świętego Marka: „13Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego.  14 A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.  15 Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego».  16 I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je”. (ewangelia wg świętego Marka 10: 13 – 16)

Hobby ojca Marka to turystyka i konie.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Ks. Tomasz Koperek C.R.

 

Pochodzi z limanowszczyzny, małopolska. Święcenia kapłańskie przyjął w 2015 roku. Poprzednio pełnił funkcję duszpasterza w parafii w Kościerzynie. Pasjonuje się teatrem,  liturgią i kościołami wschodnimi, jest birytualistą (kapłanem dwuobrządkowym) za zgodą papieża Franciszka a także pomysłodawcą i współautorem aplikacji Rachunek Sumienia.
Mottem jego życia zakonnego i kapłańskiego są słowa Tomasza apostoła skierowane do Jezusa po zmartwychwstaniu: Pan mój i Bóg mój.

 

 Ks. Lucjan Krawiec C.R.

Pomoc duszpasterska


Urodzony w 1926 r., wyświęcony w 1957 r.

 

Ks. Ryszard Bazylak C.R.

 

Urodzony 17.II. 1958
Wstąpienie do Zgromadzenia: 1978
Pierwsze śluby zakonne: 1979
Śluby wieczyste: 1984
Święcenia kapłańskie: 18. V. 1985


Miejsca posługi duszpasterskiej:  od  1985 r
SULISŁAWICE – USA Chicago – BYTOM – KOŚCIERZYNA – ZŁOCIENIEC – POZNAŃ Wilda – OTOROWO – WIERZCHOWO – WARSZAWA – POZNAŃ – obecnie

 

Ks. Piotr Gastoł C.R.

 

Ur. 13 maja 1985 r. w Krakowie. W 2004 r. wstąpił do nowicjatu Zmartwychwstańców. Rok później rozpoczął formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie. W 2007 roku wyjechał na studia teologiczne na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. W 2011 został wyświęcony na kapłana i podjął posługę duszpasterską w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu. W 2015 roku został skierowany do pracy w Archidiecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku-Strzyży, a od 2020 r. posługuje w tutejszej parafii.

Ks. Piotr jest moderatorem Zmartwychwstańczej Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.