KURIA METROPOLITALNA                                          Poznań, dnia 13 listopada 2012 roku

ul. Ostrów Tumski 2                                                                                  N. 5813/2012

61-109 Poznań

tel.  +48 61 851 28 00

fax: +48 61 851 28 14

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.archpoznan.pl

 

 

 

Bierzmowanie dorosłych w Katedrze Poznańskiej

 

W roku 2013 bierzmowanie dla dorosłych w Katedrze Poznańskiej odbędzie się w następujących terminach:

24 lutego        godz. 14.00

19 maja          godz. 14.00

1września       godz. 14.00

1grudnia         godz. 14.00

Sakrament bierzmowania w Katedrze udzielany jest podczas Mszy św. niedzielnej o godz. 14.00. Kandydaci mają obowiązek przybyć  pół godziny wcześniej, tj. o godzinie 13.30, z właściwie wypełnionym dokumentem do bierzmowania (adres parafii chrztu, podpis księdza proboszcza, pieczęć parafialna) od własnego księdza proboszcza, po spowiedzi i ze świadkiem.

 

 

 

 

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny

 

 

 

 

ksiądz prałat Ireneusz Dosz

Kanclerz  Kurii

 

 

UWAGA!

 

1.    Przygotowanie do bierzmowania osoby, która ma przyjąć ten sakrament w katedrze, spoczywa na proboszczu parafii, w której ta osoba aktualnie zamieszkuje. Prosimy, aby ksiądz Proboszcz dobrze rozeznał sytuację życiową kandydata do bierzmowania - czy czasami nie żyje w związku niesakramentalnym (mając tylko kontrakt cywilny, albo nawet bez takiego kontraktu). Kapłani spowiadający w katedrze na chwilę przed bierzmowaniem stawiani są niekiedy w sytuacji, w której nie mogą udzielić rozgrzeszenia. W przypadku zatem żyjących w związkach niesakramentalnych, osoby takie bierzmowanie powinny przyjąć w pierwszym możliwym terminie po ślubie.

2.    Spowiedź kandydata i świadka do bierzmowania winna odbyć się wcześniej - przed przybyciem do katedry w dniu bierzmowania. Są bowiem sytuacje, kiedy penitentowi należy poświęcić więcej czasu. To zaś niemożliwe jest w katedrze tuż przed bierzmowaniem.

3.    Spowiedź św. w katedrze jest przewidziana tylko dla sytuacji nadzwyczajnych i ewentualnie pozostałych gości.

4.    Kandydat do bierzmowania winien przybyć do katedry z dokumentem kierującym go do bierzmowania, wypisanym na zatwierdzonym druku, z dokładnie wypełnionymi rubrykami, a szczególnie dokładnym adresem parafii chrztu św. Dokument winien być sygnowany pieczęcią i podpisem proboszcza, który kieruje kandydata do bierzmowania. 

DOBROCZYŃCY